
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 177 V |
| Working Voltage | 110 V |
| Breakdown Voltage | 122 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Current | 8.4 A |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1307
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24202
Ext.Price$0.24202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24202 | $0.24202 |
| 10 | $0.22731 | $2.27310 |
| 50 | $0.21350 | $10.67500 |
| 100 | $0.20029 | $20.02900 |
| 500 | $0.18789 | $93.94500 |
